Yhteystiedot

Yhteystiedot
Sotkamon kunnan vesihuoltolaitos
Markkinatie 1
88600 SOTKAMO
vesilaitos@sotkamo.fi tai etunimi.sukunimi@sotkamo.fi
avoinna arkisin klo 9 – 15

VARASTO: Ratatie 6, puh. 044-7502274

VIKAILMOITUKSET:
– työajan ulkopuolella, puh. 044-7502752
– muina aikoina kts. yhteystiedot

Henkilökunta
Aarno Konka, vesihuoltoinsinööri puh. 044-7502325, aarno.konka@sotkamo.fi
Erkki Tervo, suunnitteluinsinööri puh. 044 7502113, erkki.tervo@sotkamo.fi

Aija Mustonen, toimistosihteeri (laskutus/sopimukset) puh. 044-7502146, aija.mustonen@sotkamo.fi
Veikko Härkönen, vesilaitoksenhoitaja puh. 044-7502784, veikko.harkonen@sotkamo.fi

Olli-Pekka Kriikkula, jätevedenpuhdistamonhoitaja puh. 044-7502775,
olli-pekka.kriikkula@sotkamo.fi
– jätevedenpuhdistamo

Pekka Korhonen, viemärilaitoksenhoitaja puh. 044-7502033, pekka.korhonen@sotkamo.fi
– jätevesipumppaamot

Tero Oikarinen, viemärilaitoksenhoitaja puh. 044-7502906, tero.oikarinen@sotkamo.fi

Asentajat:
Mauri Karppinen puh. 044-7502791
Timo Sirviö puh. 044-7502598