Yhteystiedot

Yhteystiedot
Sotkamon kunnan vesihuoltolaitos
Markkinatie 1
88600 SOTKAMO
vesilaitos@sotkamo.fi tai etunimi.sukunimi@sotkamo.fi
avoinna arkisin klo 9 – 15

VARASTO: Ratatie 6, puh. 044-7502274

VIKAILMOITUKSET:
– työajan ulkopuolella, puh. 044-7502752
– muina aikoina kts. yhteystiedot

Henkilökunta
Kalle Keränen, vesihuoltoteknikko puh. 040-5446367, kalle.keranen@sotkamo.fi
Mika Kemppainen, tieinsinööri puh. 040-5134953, mika.s.kemppainen@sotkamo.fi

Aija Mustonen, toimistosihteeri (laskutus/sopimukset) puh. 044-7502146, aija.mustonen@sotkamo.fi
Veikko Härkönen, vesilaitoksenhoitaja puh. 044-7502784, veikko.harkonen@sotkamo.fi

Tero Oikarinen, jätevedenpuhdistamon hoitaja puh. 044-7502906, tero.Oikarinen@sotkamo.fi
– jätevedenpuhdistamo

Pekka Korhonen, viemärilaitoksenhoitaja puh. 044-7502033, pekka.korhonen@sotkamo.fi
– jätevesipumppaamot

Anssi Suutari, laitosasentaja puh. 044-7502296, anssi.suutari@sotkamo.fi
– jätevedenpuhdistamo/pumppaamot

Asentajat:
Timo Sirviö, asentaja puh. 044-7502598
Tuomo Huttunen laitosmies/asentaja puh. 040-1948528 tuomo.huttunen@sotkamo.fi