Vanhus- ja vammaisneuvosto

Varsinainen jäsen   Varajäsen
Reijo Huovinen   Reijo Heikkinen
Puheenjohtaja
puh. 040 067 3090
reijo.huovinen@vuokatti.net
Merja Kähkönen   Raija Hakkarainen
Varapuheenjohtaja puh. 044 278 7380
puh. 044 307 5751
merjakahkonen@gmail.com
Kalevi Valtanen   Kalervo Liuski
puh. 044 508 6989 puh. 044 017 7577
kale.valtanen@gmail.com kalervo.liuski@viesti.net
Jaakko Sopanen   Pirjo Marjasvaara
puh. 040 418 8341 puh. 040 722 1727
sopanen.jaakko@gmail.com pirjo.marjasvaara@pp.inet.fi
Kainuun sote, vammaispalvelut   Kainuun sote
Tarja Pääkkönen   Sanna Tervo
tarja.paakkonen@kainuu.fi sanna.tervo@kainuu.fi
Kainuun sote, vanhuspalvelut   Kainuun sote
Henri Knuutila   Päivi Määttä
henri.knuutila@kainuu.fi paivi.maatta@kainuu.fi
Kunnanhallituksen edustajat   Piia Määttä
Tuula Rossi-Määttä puh. 050 597 2674
puh. 044 028 9311 piiamaatta@hotmail.com
rossimaatta@gmail.com