Ympäristö- ja tekninen lautakunta

Ympäristö- ja teknisen lautakunnan alaiseen toimialaan kuuluvat kaavoitus- ja ympäristötoimi, kiinteistö- ja rakennuttamispalvelut, kunnallistekniset palvelut, vesihuoltolaitos, liikuntatoimi sekä ateria- ja puhtaanapitopalvelut.

Ympäristö- ja teknisessä lautakunnassa on 9 jäsentä. Jokaisella jäsenellä on henkilökohtainen varajäsen. Lautakunnan toimikausi on neljä vuotta ellei kunnanvaltuusto toisin päätä.

Ympäristö- ja teknisen lautakunnan esittelijänä toimii tekninen johtaja.

Pj. Janne Hyvönen, 0404874453, hyvos.janne@gmail.com
varajäsen Kari Pääkkönen, puh. 0405752391,kariapaakkonen@outlook.com

Vpj. Jouko Viholainen, puh. 0503003856, jouko.viholainen@gmail.com
varajäsen Veijo Tossavainen, puh. 0445904455, veijo.tossavainen@gmail.com

Pentti Huttunen, puh. 0400997423, pentti.huttunen@vuokatti.net
varajäsen Erno Paavola, puh. 0443444437, erno_paavola@hotmail.com

Elisa Tolonen
varajäsen Minna Heikkinen

Tarja Lukkari
varajäsen Aliisa Lukkari-Syrjäniemi, aliisa-lukkari-syrjaniemi@evl.fi

Niina Piirainen, puh. 0443459823, niina.piirainen61@gmail.com
varajäsen Pia Kuittinen, puh. 0407030563, piamaarit.kuittinen@gmail.com

Vesa Mäkipää, puh. 0451133008, vesa.makipaa@gmail.com
varajäsen Kimmo Laasonen

Pia Härkönen, puh. 0406891328, piasannakorhonen@gmail.com
varajäsen Minna Ronkainen, puh. 0400279090, minskullepostia@gmail.com

Jouko Lipponen
varajäsen Marko Mustonen, puh. 0504301173, mustonen.make@gmail.com