Ympäristö- ja tekninen lautakunta

Ympäristö- ja teknisessä lautakunnassa on 9 jäsentä. Jokaisella jäsenellä on henkilökohtainen varajäsen. Lautakunnan toimikausi on neljä vuotta ellei kunnanvaltuusto toisin päätä.

Ympäristö- ja teknisen lautakunnan alaiseen toimialaan kuuluvat kaavoitus- ja ympäristötoimi, kiinteistö- ja rakennuttamispalvelut, kunnallistekniset palvelut,
vesihuoltolaitos, liikuntatoimi sekä ateria- ja puhtaanapitopalvelut.

Lautakunnan esittelijänä toimii tekninen johtaja.

Varsinainen jäsen Varajäsen
Juho Lukkari Kari Pääkkönen
Puheenjohtaja puh. 040 575 2391
puh. 044 218 7001 email: kariapaakkonen@outlook.com
email: juho.lukkari@hotmail.com
Jouko Viholainen Veijo Tossavainen
Varapuheenjohtaja puh. 044 590 4455
puh. 050 300 3856 email: veijo.tossavainen@gmail.com
email: jouko.viholainen@gmail.com
Pentti Huttunen Erno Paavola
puh. 0400 997 423 puh. 044 344 4437
email: pentti.huttunen@vuokatti.net email: erno_paavola@hotmail.com
Elisa Tolonen Minna Heikkinen
Tarja Lukkari Riikka Hautalampi
Niina Piirainen Pia Kuittinen
puh. 044 345 9823 puh. 040 703 0563
email: niina.piirainen61@gmail.com email: piamaarit.kuittinen@gmail.com
Vesa Mäkipää Kimmo Laasonen
puh. 045 113 3008
email: vesa.makipaa@gmail.com
Pia Härkönen Saara Lukkari
puh. 040 689 1328
email: piasannakorhonen@gmail.com
Jouko Lipponen Marko Mustonen
puh. 050 430 1173
email: mustonen.make@gmail.com