Liikuntaseurat

Sotkamossa on monipuoliset harrastusmahdollisuudet ja liikuntaseurat mahdollistavat monipuolisen toiminnan kaiken ikäisille liikkujille. Liikuntaseurat liikuttavatkin suurta osaa sotkamolaisista ja tarjoavat myös muita harratusmahdollisuuksia vapaaehtoistyöstö kiinnostuneille.

Liikuntaseurojen yhteystiedot

  • Swimming Club Vuokatti ry.
    – Puheenjohtaja Hanne Rimpiläinen
    – Sihteeri Minna Rossi puh: 045 356 5294, email: minna.rossi(at)sok.fi
    https://www.scv.fi/

 

  • Vuokatin Ratsastajat ry.
    – Puheenjohtaja Johanna Karjalainen-Korhonen puh: 050 414 4957, email: johanna.korhonen(at)sotkamo.net
    – Sihteeri Teija Heikkinen puh: 044 525 8133, email: teijaheik(at)gmail.com
    https://fi-fi.facebook.com/vuokatinratsastajat/

 

  • Sotkamon Kiekko ry.
    – Puheenjohtaja Lauri Lehtoviita puh: 044 275 7865, email: lauri.lehtoviita(at)leadaudit.fi
    – Sihteeri Antti Kemppainen puh: 040 539 5421, email: anttike1(at)luukku.com
    https://soki.fi/

 

  • Sotkamon Jymy-Pesis ry.
    – Puheenjohtaja Unto Väisänen puh: 0400 581 089, email: untovaisanen(at)hotmail.com
    – Sihteeri Juuso Hyvönen puh: 040 748 7381, email: juusohyvo(at)gmail.com
    https://fi-fi.facebook.com/SotkamonJymyPesis/

 

  • Sotkamon Jymy ry.
    – Puheenjohtaja Antti Fljöt puh: 044 345 7913, email: anttijf(at)gmail.com
    – Sihteeri Aino Tolkkinen puh: 040 507 9612, email: ainohirvi(at)hotmail.com
    https://www.sotkamonjymy.fi/

 

  • Sotkamon Tennisseura ry.
    – Puheenjohtaja Janne Huotari puh: 050 301 2121, email: jannehuotari81(at)gmail.com
    https://www.sots.fi/

 

 

  • Sotkamon Visa ry.
    – Puheenjohtaja Ville Niskanen puh: 044 260 6113, email: villenisk(at)gmail.com
    – Sihteeri Aira Knutars puh: 040 573 1939, email: airaknutars(at)gmail.com
    http://www.sotkamonvisa.fi/

 

  • Katinkulta Golf ry.
    – Puheenjohtaja Pentti Huttunen puh: 0400 997 423, email: pentti.huttunen(at)vuokatti.net
    – Sihteeri Pertti Oja puh: 0500 833 545, email: perttioja(at)hotmail.com
    https://www.katinkultagolf.fi/

 

 

  • Sotkamon Tanssiurheiluseura Tahiti ry.
    – Puheenjohtaja Timo Hirvonen puh: 040 732 1607, email: timo.hirvonen(at)paikallis-sahko.fi
    – Sihteeri Annikki Niskanen puh: 044 0510 706

 

  • Laakajärven Teräs ry.
    – Puheenjohtaja Taavetti Ryhänen puh: 050 531 1844, email: tau.ryhanen(at)hotmail.com
    – Sihteeri Ritva Ryhänen puh: 050 344 0861, email: ryhanen.ritva(at)luukku.com

 

  • Vuokatti Rowing
    – http://vuokattirowing.fi/