Henkilökunta

Kirsi Neuvonen
Kirjastotoimenjohtaja
Puh. 044 750 2098
kirsi.neuvonen@sotkamo.fi

Maria Hiltunen
Kirjastonhoitaja
Aikuisten osasto / koulun ja kirjaston
yhteistyö / kirjaston ICT-asiat
Puh. 044 750 2397
maria.hiltunen@sotkamo.fi

Leena Kolehmainen
Kirjastonhoitaja
Musiikkiosasto / kaukopalvelu
Puh. 044 750 2564
leena.kolehmainen@sotkamo.fi

Mirja Moilanen
Kirjastovirkailija
Puh. 044 750 2404
mirja.moilanen@sotkamo.fi

Antti Mård
Kirjastovirkailija
Puh. 044 750 2404
antti.mard@sotkamo.fi

Riitta Niskanen
Kirjastovirkailija
riitta.niskanen@sotkamo.fi

Jyrki Peltokangas
Kirjastovirkailija / Kirjastoauto
Puh. 044 750 2754
jyrki.peltokangas@sotkamo.fi

Marianne Rainola
Kirjastovirkailija
Puh. 044 750 2404
marianne.rainola@sotkamo.fi

Pasi Suutari
Kirjastovirkailija
Puh. 044 750 2404
pasi.suutari@sotkamo.fi

Ritva Valtanen
Kirjastovirkailija
Puh. 044 750 2404
ritva.valtanen@sotkamo.fi

Helena Voutilainen
Kirjastonhoitaja
Lasten ja nuorten osasto /
yhteistyö koulujen ja päiväkotien kanssa
Puh. 044 750 2394
helena.voutilainen@sotkamo.fi