Henkilökunta

Kirsi Neuvonen
Kirjastotoimenjohtaja
(virkavapaalla)
Helena Voutilainen
Vs. kirjastotoimenjohtaja
Lasten ja nuorten osasto /
yhteistyö koulujen ja päiväkotien kanssa
Puh. 044 750 2098
helena.voutilainen@sotkamo.fi
Asko Hakkarainen
Kirjastovirkailija
Kirjastoauto

 

Maria Hiltunen
Kirjastonhoitaja
Aikuisten osasto / koulun ja kirjaston
yhteistyö / kirjaston ICT-asiat
Puh. 044 750 2397
maria.hiltunen@sotkamo.fi
Leena Kolehmainen
Kirjastonhoitaja
Musiikkiosasto / kaukopalvelu
Puh. 044 750 2564
leena.kolehmainen@sotkamo.fi
Marja-Leena Kähkönen
Kirjastovirkailija
Kotipalvelu
Puh. 044 750 2404
marja-leena.kahkonen@sotkamo.fi
Oili-Maria Laatikainen
Kirjastoapulainen
Puh. 044 750 2404
oili-maria.laatikainen@sotkamo.fi
Mirja Moilanen
Kirjastovirkailija
Puh. 044 750 2404
mirja.moilanen@sotkamo.fi
Antti Mård
Kirjastovirkailija
Puh. 044 750 2404
antti.mard@sotkamo.fi
Riitta Niskanen
Kirjastovirkailija
riitta.niskanen@sotkamo.fi
Ritva Valtanen
Kirjastovirkailija
Puh. 044 750 2404
ritva.valtanen@sotkamo.fi